Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
ENGELLERİ AŞMAK
Gönderilme Zamanı: 19.07.2008 15:10:23
Okunma(4769) Toplam Puan(390) Oylama(39)
Eğitimimin son haftası, bu gruptaki arkadaşlarımdan ayrılacağım için gerçekten üzgünümOficce programları sonlandı ve katılımcılar artık internet ortamında mail adresi açıp mail atabiliyorlar, haberleri internetten takip ediyorlar, merak ettikleri, bilgi almaları gereken siteleri inceliyorlar ve en önemlisi akşam ne yapacağım diye düşünen ablamız artık google kullanarak akşamki menüsünü çıkarabiliyor :)Arkadaşlarım ders anında aldıkları mail adresini kullanarak ilk maillerini bana attılar, basit bir olaymış gibi geliyor ama, mailleri ders bittiğinde okuduğumda fazlasıyla duygulandım ve çok büyük bir değişimin içinde olduğumuzu hissettim. Çünkü onlara böyle bir imkan ilk defa verilmiş.Sonuna kadar faydalanma çabasındalarHakları da...İlk eğitimde böyle birşey yaşayamamıştım, çünkü katılımcıların çoğu çalışan kesimdi, çoğunun adresi vardı ve mail atıp alabiliyorlardı.Ama, bu eğitim benim için çok önemliydi. Bilgisayarla ilk kez tanışan 45 doğumlu emekli ve şair bir öğretmenimiz vardı, bozarım diye bilgisayara dokunmak istemiyordu. Şimdi çok sevdiği şarkıcı Yıldıray Çınarın sitesine mesaj gönderebiliyor, şiirlerini word de yazıp çeşitli görsellerle süsleyebiliyor.Ve bunun gibi birçok hikaye ...Hem fiziksel hem de zeka engelli arkadaşlarla çalıştım ve bir kez daha anladım ki onlar engelli değiller, engeli bizler koyuyoruz onlaraİmkanlar ve fırsatlar verildiğinde herşeyin üstesinden gelebilecek güçteler.Bu projeden o kadar etkilendiler ve artık öz güvenleri o kadar gelişti ki, hayatta neler yapabileceklerinin farkındalar, bu bilgisayar kursu ile birlikte hayattan kopmamaya devam ediyorlar ve derneğin açacağı ORGANİK OYUNCAK FABRİKASINDA çalışma olanağı buldular.Sanırım yapmak istediğimizde buydu :)

TUBA ERGÜLER

SAMSUN

TUBA ERGÜLER
Kadın için teknoloji Samsun Eğitimleri
Sakatlar derneği Samsun şubesindaki eğitiminden bir kare
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
Bu hikayenin yorumları
Gönderen: berrın  bank12.09.2008 10:47:22
:)
tebrikler tuba hocam :))
Gönderen: Tuba Ergüler03.08.2008 18:04:05
teşekkür ederim
Hikayeyi okuyan ve aynı zamanda düşüncelerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.
Gönderen: hüseyin mertol31.07.2008 23:10:45
Sen Bir Harikasın,biz bir harikayız,onlar bir harika
işte bu benim eğitmenim (kendime pay çıkartıyorum) Helal olsun sana valla ben Samsun eğitmen eğitimcisi olarak sizinle gurur duyuyorum.BBBÖ ile zaten gurur duyuyorum yüreğine eline diline sağlık.
Gönderen: gamze akkaya31.07.2008 21:53:19
ellerıne sağlık
bu guzel hıkayenı bızımle paylastgn için ellerıne sağlık
Gönderen: gül29.07.2008 17:47:12
Bu daha başlangıç
Tuba bu yazdıklarının daha senin için başlangıç olduğunu,çok daha güzel ve başarılı şeylere imza atacağını biliyorum,benimde ortak çalışma yapmaya karar verdiğim ilk dernek sakatlar derneğiydi.onların başarabildikleri zaman yüzlerindeki ifadeyi görmek gerçekten çok gurur verici bir duygu.aklına sağlık
Gönderen: AYDIN AKYOL26.07.2008 22:34:51
Tuba Ergüler'e Teşekkürler
Tuba Ergüler'e teşekkür ediyorum. Hikayesini okuyunca, insanın kendine olan güveni geliyor. Yazının tamamı çok güzel olmuş. En beğendiğim cümle şu oldu:"İmkanlar ve fırsatlar verildiğinde herşeyin üstesinden gelebilecek güçteler." Gerçekten de öyle. Yeter ki imkan ve fırsat verilsin, insanımız her şeyin üstesinden gelir. Güzel hikayesini bizimle paylaştığı için; tekrar Tuba Ergüler'e teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimle.
Gönderen: SEVİ26.07.2008 19:27:24
engelleri aşmak
TUĞBACIM BEYNİNE,İLGİNE,EMEĞİNE VE EN ÖNEMLİSİ YÜREĞİNE SAĞLIK.ENGELLİLERİN ENGELLERİNİ AŞMASINDA SENİNDE TUZUN VAR ARTIK.İYİ ÇALIŞMALARSANA .SAMSUNA SELAM.
Gönderen: şeyda sırma26.07.2008 14:39:05
TEŞEKKÜRLER
Ben tuba abl nın eğitim verdirği kursun öğrencisi şeyda yım.Kendisinin bu kursu nekadar ciddiye aldığını ve severek yaptığini bizzat gordum.Daha önce ettim ama burdan tekrar bilgisayar konusundakı yardımları ve dosluğu için tesekkur ederim:)
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası