Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Bilgisayar Mühendisi olacağım
Gönderilme Zamanı: 11.06.2008 19:00:01
Okunma(4672) Toplam Puan(7) Oylama(1)

Lise mezunu olan Fatma, yakında gireceği üniversite giriş sınavı heyacanı içinde bilgisayar eğitimin hayatını nasıl etkilediğini anlattı. Doğma büyüme Diyarbakır’lı olan Fatma’nın babası müteahhit, okur yazar olmayan annesi ise ev hanımı. Evde bilgisayarı olan Fatma’nın henüz İnternet bağlantısı yok .

Farklı kurslar için gittiği Gençlik ve Kültür Evi’nde Bilenler bilmeyenlere bilgisayar öğretiyor kursları ile ilgili bilgiyi alır almaz bu kurslara yazılmış. Lise eğitimi sırasında bilgisayar eğitimi almış, fakat bilgisayar bilgisini geliştirmeye ihtiyaç duymakta. Bir aydır devam ettiği bilgisayar kurslarında word ve excel programlarını öğrenmiş ve yeni programlar öğrenmeye devam ediyor. İnterneti kullanmayı ve bilgi aramayı öğrenen Fatma, merak ettiği konularda bilgi almak ve Diyarbakır ile ilgili bilgi sahibi olmak ve de şairlerin ve yazarların yaşamlarını öğrenmek için sık olmasa bile İnternete girmekte. Arkadaşları ile chat ve e-posta ile iletişim kurmaktadır.
Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor kursları sayesinde bilgisayar bilgisi yanında sosyal çevresi de genişlemektedir.“Bu eğitim sırasında yeni insanlar ile tanıştım ve insanların hayatında bilgisayarın önemini çok daha iyi kavradım” diyen Fatma, Sosyal sorumluluk projesi kavramı ile bu projede tanışıp, bu projenin sürdürülmesi için katkıda bulunmaya hazır olduğunu belirrti.

Bu eğitimde duyduğu heyecan ile ve bilgisayar üzerine artan ilgisinden dolayı üniversite eğitimini Bilgisayar Mühendisliği alanında yapmak istiyor.

BBBÖ Projesi Hikayeleri
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası